Menüü

Soodne rehvivahetus

1. VAHETA REHVID ÕIGEAEGSELT
Ametlikult võib suverehvidega sõita juba alates 1. märtsist. Siiski tasub autole suvesusside allapanekuga oodata seni, kuni ilma- ja teeolud on piisavalt kevadised ja suverehvidele ka tegelikkuses vastavad.

Eestis võib veel aprilli alguseski tulla öökülmasid ning varahommikustel teedel esineda jäidet. On ilmselge, et madalate temperatuuride, lumise-lörtsise ilma ja jäiste teede korral on talverehvidega oluliselt ohutum sõita.

! Suverehvide allapanekuga tasub oodata, kuni keskmine ööpäevane õhutemperatuur on tõusnud vähemalt 7 plusskraadini – sellise temperatuuriga võib olla enam-vähem kindel, et kevadine ilm jääb püsima ning suverehvidega on ohutu sõita.

2. VALI KOGEMUSTEGA REHVITÖÖKODA
Autokummide vahetamiseks tasub broneerida aeg usaldusväärses rehvitöökoas. Kuigi kõrghooajal võib heas rehvitöökojas vaba aega rehvivahetuseks oodata üsna kaua, ei tasu sellisel hetkel siiski kvaliteeti kiirusele ohvriks tuua.

3. HOOLDA REHVE KORRALIKULT

Rehvide regulaarne hooldamine pikendab nende eluiga ning tagab ka paremad eeldused turvaliseks sõiduks.

! Pärast igat rehvivahetust tuleks mõõta rehvirõhku, et see vastaks sõiduki tootja soovitustele. Seda tuleks teha ka pärast suverehvide allapanekut. Rõhku tuleb mõõta külmadel rehvidel. Esi-ja tagarehvide õige rõhu leiad oma auto käsiraamatust.

4. HOIUSTA REHVE ÕIGESTI

Selleks, et talverehvid oleks kasutuskõlbulikud ka järgmisel hooajal, soovitab Goodyear toimida järgnevalt:
* puhasta rehvid korralikult porist ja soolast, lase neil kuivada
* pakenda rehvid tolmu eest kaitsvasse kilesse
* hoiusta rehve jahedas ja pimedas, päikesevalguse eest kaitstud kohas